Sonda

Czy posiadasz kominek?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Ceny kominków

Ceny kominków to bardzo szeroki temat, tym bardziej, że oferta na rynku nieustannie się zmienia. Żeby mieć jakikolwiek obraz w tej sprawie, trzeba przeanalizować ją pod kontem poszczególnych rodzajów kominków, gdyż to te różnice generują również inne widełki cen. Rozpiętość w poszczególnych kategoriach może być bardzo duża, nie wspominając już o zupełnie innych cenach pomiędzy kominkami innych rodzajów. Należy też pamiętać, że na cenę kominka składa się najczęściej wkład kominkowy oraz obudowa.

Kominki klasyczne

Na całość kominka tradycyjnego składa się wkład kominkowy oraz jego obudowa. Zarówno cena tego pierwszego, jak i postawienie obudowy mogą mieścić się w bardzo różnych przedziałach cenowych. Wszystko uzależnione jest od standardu, materiałów oraz firmy, która wykona obudowę. Nie ma się co czarować, im więcej zainwestujemy, tym kominek będzie wydajniejszy, piękniejszy  i trwalszy. Przyjrzyjmy się kilku cenom wkładów kominkowych oraz obudowy.

Przyzwoite wkłady można znaleźć już w cenie 1200 zł. Jednak te najlepsze kosztują kilkakrotnie więcej, bo blisko 20000zł. Najtańsze obudowy na rynku wyceniane są na około 2000 zł, najdroższe sięgają 22000-25000zł. Do tego należy doliczyć tzw. robociznę i widzimy, że najtańszy kominek bez opłaty za jego postawienie, może kosztować około 3000 zł. Górna granica wybudowania klasycznego kominka to blisko 50000 zł.

Kominki nowoczesne

Tu natomiast ceny kształtują się przede wszystkim w zależności od rodzaju kominka. I tak:

– kominki z wkładem – cena wkładu waha się średnio od 2000 zł do 10000 zł, a obudowy od 700 zł – do 15000 zł,

– kominki o wkładzie gazowym – na nie średnio wydamy od 7000 zł – 22 000 zł,

kominki elektryczne – typ z wkładem – od 1000 zł do 2500 zł, wolnostojące od 500 zł do 7000 zł,

kominki z płaszczem wodnym – tu średnio ceny zaczynają się od ok. 5000 zł, a najdroższe sięgają 12000 zł,

biokominki – można je kupić już za blisko 300 zł, te z górnej półki kosztują około 3000 zł.

Jeszcze raz podkreślamy, ceny kominków są bardzo płynne. Powyższe średnie wydatki są tylko cenami orientacyjnymi. Każda firma, która zajmuje się stawianiem kominków zastrzega sobie bardzo indywidualną wycenę wobec każdego ze zleceń.

Możesz śledzić odpowiedzi poprzez Kanał RSS.

Zostaw komentarz

O Galerii Kominków

Nasza strona jest jedyną w swoim rodzaju galerią kominków, gdzie odnaleźć można zdjęcia przeróżnych aranżacji wnętrz wraz z kominkami. Dodatkowo nasi eksperci w prostych artykułach opisują wszelkiego rodzaju aspekty związane z kominkami, ich budową, funkcjonalnością oraz stroną estetyczną. Galeria kominków to miejsce przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą zbudować jeden z nich u siebie, albo po prostu pooglądać zdjęcia kominków.