Sonda

Czy posiadasz kominek?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Kominki dwustronne

Rynek kominków jest obecnie tak bogaty, że producenci, chcąc nie chcąc, prześcigają się w nowych rozwiązaniach. To pewnie dlatego w pewnym momencie któryś z projektantów wpadł na pomysł produkowania kominków, a właściwie wkładów kominkowych, w których palenisko będzie cieszyło domowników nie z jednej, ale z dwóch stron. Idea ta okazała się strzałem w przysłowiową dziesiątkę, ponieważ chwyciła od razu i dziś mnóstwo klientów decyduje się na zastosowanie tego typu kominka.

Ale o co chodzi?

O funkcjonalność i estetykę! Kominki dwustronne, jak sama nazwa wskazuje, można podziwiać z dwu stron, a bywają i takie, że ogień widać z trzech, a nawet z czterech stron. Wkłady kominkowe są tak zaprojektowane, że oprócz tego, iż doskonale spełniają swoje funkcje grzewcze, można je zamontować pomiędzy dwoma pomieszczeniami i z obu stron palenisko będzie doskonale widoczne.

Takie dwustronne przeszklenie można zainstalować pomiędzy pokojem i jadalnią, salonem i jadalnią, pokojem i sypialnią dzieci. Właściwie tylko od właścicieli wnętrz zależy, gdzie będą chcieli umieścić tego typu kominek. O szerokość ścian nie trzeba się martwić, ponieważ istnieją wkłady dostosowane także do niewielkich szerokości.

Co, oprócz dekoracji?

Wkłady kominkowe dwustronne mogą, podobnie do tradycyjnych, ogrzewać więcej pomieszczeń. Istnieją modele z płaszczem wodnym oraz takie, które można podłączyć do systemu c.o. lub z systemem DGP (Dystrybucji Gorącego Powietrza). Także moc tych wkładów może być na tyle wystarczająca, by ogrzać więcej, niż dwa pomieszczenia, pomiędzy którymi jest zamontowany. Istnieją modele 10 i 15 kW, więc bez trudu da się je dobrać do większej lub mniejszej przestrzeni, jaka ma być ogrzewana.

Czy warto?

Jeśli tylko się nam podobają i mamy warunki oraz pomysł na ich zastosowanie, a także nie brakuje nam na taką inwestycję funduszy, to jak najbardziej warto. Kominki dwustronne dają właściwie to samo, co z jednym przeszkleniem, ale mamy z nich więcej frajdy. Wnoszą powiew nowoczesności i praktyczności, łączą i zarazem dzielą dwa pomieszczenia, a ich wygląd zawsze jest dwa razy atrakcyjniejszy :)

Zobacz także:

Kominek otwarty czy zamknięty?

Kominki z cegły

Kominki wolnostojące – Kozy

Salon z kominkiem

Kominki elektryczne

Możesz śledzić odpowiedzi poprzez Kanał RSS.

Zostaw komentarz

O Galerii Kominków

Nasza strona jest jedyną w swoim rodzaju galerią kominków, gdzie odnaleźć można zdjęcia przeróżnych aranżacji wnętrz wraz z kominkami. Dodatkowo nasi eksperci w prostych artykułach opisują wszelkiego rodzaju aspekty związane z kominkami, ich budową, funkcjonalnością oraz stroną estetyczną. Galeria kominków to miejsce przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą zbudować jeden z nich u siebie, albo po prostu pooglądać zdjęcia kominków.