Sonda

Czy posiadasz kominek?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Kominki ekologiczne – zalety

W dzisiejszych czasach coraz większą rolę odgrywa ekologia, która często stawiana jest na pierwszym miejscu. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie na rynku pojawiły się kominki ekologiczne. Kominek w wielu domach traktowany jest, jako ostoja przytulności i ciepła. Ponadto stanowi miejsce, przy którym chętnie zbierają się domownicy. Niestety, nie każdy właściciel domu może zbudować kominek z uwagi na przewód kominowy. Wiele osób nie jest zainteresowanych kominkami imitującymi prawdziwy ogień, ponieważ w większości przypadków wyglądają dosyć tandetnie. Optymalnym rozwiązaniem tej sytuacji jest zakupienie kominka ekologicznego. Opinie na temat tego typu kominków są dosyć zróżnicowane, a główną oś sporu stanowi estetyka, która jednym się podoba, a innymi nie.

Kominki ekologiczne niewątpliwie posiadają pewne zalety, których nie sposób im odmówić.

Zalety kominków ekologicznych:

  1. Kominki tego typu, jak sama nazwa wskazuje są na pewno ekologiczne.
  2. Nie wytwarzają sadzy, dymu i popiołu, które są dosyć uciążliwe w przypadku tradycyjnych kominków. Ubocznym produktem spalania biopaliwa jest niewielka ilość dwutlenku węgla i pary wodnej.
  3. Kominki ekologiczne mogą efektywnie ogrzewać pomieszczenia
  4. Nie potrzebują komina, więc nadają się praktycznie do większości domów
  5. Są mobilne, dzięki czemu z powodzeniem mogą być przenoszone, ponieważ nie posiadają zbędnych instalacji
  6. Mogą efektywnie wspomagać centralne ogrzewanie
  7. Wytworzone ciepło nie ucieka przewodem kominowym
  8. Nie wymagają miejsca na składowanie drewna
  9. Stanowią ciekawy element dekoracyjny

Rynek oferuje kominki ekologiczne o bardzo zróżnicowanym wyglądzie zarówno tradycyjnym, jak również nowoczesnym. Decydując się na konkretny model warto zwrócić uwagę na materiał z którego został wykonany. Z powodzeniem można zakupić kominek ekologiczny wykonany z atestowanych materiałów odpornych na bardzo wysokie temperatury. Tylko takie kominki gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Polecamy produkty posiadające międzynarodowe certyfikaty gwarantujące jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania. Markowy kominek ekologiczny eliminuje ryzyko rozprzestrzenienia się ognia poza jego obręb, jak również zaczadzenia, pod warunkiem właściwego użytkowania.

Oferowane przez producentów kominki dostępne są w różnych kolorach, formatach i stylach. Możemy je z powodzeniem ustawiać na tarasach, w salonach, łazienkach, jak również innych pomieszczeniach.

Pamiętajmy, że do palącego się kominka nie można dolewać paliwa. Ponadto zabronione jest jego przenoszenie w trakcie palenia, jak również używanie paliwa niezalecanego przez producenta. Przed zakupem dane modelu sprawdźmy, jaki jest koszt potrzebnego do niego paliwa.

Ceny kominków ekologicznych są niezwykle zróżnicowane, ale warto wybierać produkty markowe o sprawdzonej przez rynek jakości.

Reasumując, biokominki posiadają wiele zalet, ale na pewno do końca nie są w stanie zastąpić tradycyjnych kominków na drewno. Kominki ekologiczne to niewątpliwa ozdoba prawie każdego pomieszczenia.

(na zdjęciu: ekologiczny kominek ścienny firmy Chaticofire)

Zobacz także:

Kominki wolnostojące

Piece kominkowe

Kominki gazowe

Kominek gazowy czy elektryczny?

Kominki elektryczne

Możesz śledzić odpowiedzi poprzez Kanał RSS.

Zostaw komentarz

O Galerii Kominków

Nasza strona jest jedyną w swoim rodzaju galerią kominków, gdzie odnaleźć można zdjęcia przeróżnych aranżacji wnętrz wraz z kominkami. Dodatkowo nasi eksperci w prostych artykułach opisują wszelkiego rodzaju aspekty związane z kominkami, ich budową, funkcjonalnością oraz stroną estetyczną. Galeria kominków to miejsce przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą zbudować jeden z nich u siebie, albo po prostu pooglądać zdjęcia kominków.