Sonda

Czy posiadasz kominek?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Kominki rustykalne

Kominki w stylu rustykalnym są dosyć popularne ze względu na liczne zalety, których nie sposób im odmówić. Posiadają oryginalny i niebagatelny wygląd, dzięki czemu z powodzeniem mogą być budowane zarówno w pomieszczeniach klasycznych, jak również bardziej nowoczesnych.

Kominki rustykalne budowane są zazwyczaj z cegły, kamienia, łupanego piaskowca, drewna oraz marmuru. Cegły klinkierowe można z powodzeniem zastąpić cegłami licowymi lub płytkami. W tym celu szczególnie sprawdzają się cegły postarzane ze specjalnie stworzonymi rysami i pęknięciami. Ten typ kominków najczęściej posiada duży rozmiar, gdzie powyżej paleniska montuje się drewnianą belkę, a obok niego blaty.

Kominki w stylu rustykalnym zazwyczaj tworzone są z prefabrykowanych elementów, które można nabyć w gotowych wzorach. Głównym zadaniem w trakcie montażu jest odpowiednie złożenie poszczególnych części. Takie rozwiązanie jest z reguły najtańsze pod względem kosztów materiałów, jak również robocizny.

Drewniana obwódka, która urozmaica ceglaną ramę powinna być zrobiona z drewna, które pod wpływem wilgoci nie zmienia swoich właściwości. Najlepsze w tym celu jest drewno egzotyczne, jak np.: wenge, tek oraz iroko. Ponadto drewno koniecznie musi zostać zaimpregnowane przeciwogniowo. Koniecznie jest również oddzielenie drewna od paleniska za pomocą metalowej lub kamiennej ramy o minimalnej grubości 16-17 cm.

Kominki rustykalne są znaczących rozmiarów, ponieważ komora spalania i palenisko są zbudowane przy ścianie kominkowej. Z uwagi na wielkość, wnętrze z tego typu kominkiem musi być odpowiednio przestronne. Tylko w takim wypadku kominek rustykalny będzie prezentował się odpowiednio okazale.

Wnętrze w którym chcemy zbudować kominek rustykalny powinno być zbudowane z naturalnych i stosunkowo prostych materiałów. W żadnym wypadku nie możemy przesadzić ze zbyt dużą liczbą kolorów i różnorodnych ozdób, ponieważ już sama bryła kominka wygląda dosyć skomplikowanie. Kominki w stylu rustykalnym bardzo ładnie prezentują na ceramicznych lub kamiennych płytach. Dosyć dobrze wyglądają również na grubych i surowych dechach.

Osoby, które chcą zbudować kominek rustykalny z powodzeniem mogą przebierać wśród form prostych lub pełnych przepychu. Ostateczny kształt i wygląd kominka zależy tylko od preferencji i wyobraźni osoby chcącej go zbudować.

Zobacz także:

Kominki z kamienia

Kominki z cegły

Kominki steatytowe

Piece kominkowe

Kominki nowoczesne

Ceny kominków

Możesz śledzić odpowiedzi poprzez Kanał RSS.

Zostaw komentarz

O Galerii Kominków

Nasza strona jest jedyną w swoim rodzaju galerią kominków, gdzie odnaleźć można zdjęcia przeróżnych aranżacji wnętrz wraz z kominkami. Dodatkowo nasi eksperci w prostych artykułach opisują wszelkiego rodzaju aspekty związane z kominkami, ich budową, funkcjonalnością oraz stroną estetyczną. Galeria kominków to miejsce przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą zbudować jeden z nich u siebie, albo po prostu pooglądać zdjęcia kominków.