Sonda

Czy posiadasz kominek?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Kominki skandynawskie

Mieszkańcy Skandynawii znani są ze swojej wyjątkowej dokładności i solidności. Na całym świecie ich produkty uznawane są za bardzo wysokiej jakości. Sytuacja wygląda bardzo podobnie w przypadku kominków. Mroźny klimat tego regionu zmusił jego mieszkańców do poszukiwania rozwiązań innowacyjnych. Kominki skandynawskie doceniane są we wszystkich rozwiniętych państwach świata ze względu na ekonomiczność i szczególny wygląd.

Kominek należy traktować jako inwestycję na lata, więc warto nabyć najwyższej jakości. Kupujący powinni skupić uwagę na technologii i materiałach z jakich został wykonany. Kominki skandynawskie wykonane są na podstawie najnowocześniejszych technologiach grzewczych. Tradycja kominków w Skandynawii jest bardzo długa. Pierwsze fabryki żeliwnych kominków powstały już w roku 1853. Dzisiejsze kominki skandynawskie wytwarzana się ze stali, żeliwa, a także innych materiałów – steatytu i ceramiki.

Kominki skandynawskie wytwarzane są z żeliwa, które dzięki innowacyjnych technologiom produkcji jest unikalne w swoim rodzaju. Tak wyprodukowane żeliwo wykorzystywane jest również w innych branżach, jak np. samochodowej. Główne zalety tego materiału sprawiają, że kominek doskonale akumuluje ciepło i oddaje je równomiernie, nie przepala się i nie odkształca.

Materiał wykorzystywany do produkcji kominków stalowych również wyróżnia się najwyższą jakością. Kominki stalowe szybciej się nagrzewają, jednakże nie trzymają ciepła tak długo.

Kominki skandynawskie wyróżniają się niesamowitym wyglądem, który doceniany jest przez znanych architektów wnętrz. Skandynawscy producenci przed zaprojektowaniem kominka nawiązują współpracę ze światowej klasy projektantami. Wysokiej jakości materiały, dbałość o każdy szczegół, nowoczesna technologia oraz świetni projektanci sprawiają, że kominki skandynawskie wyróżniają się licznymi walorami stylistycznymi, jak również funkcjonalnymi. Kominek skandynawski oprócz funkcji grzewczej stanowi także wspaniały mebel, który odpowiednio dopasowany idealnie wypełnia wnętrze.

Wszystkie sprzedawane w Polsce kominki skandynawskie przechodzą proces certyfikacji, który potwierdza bezpieczeństwo ich użytkowania. Reasumując, kominki skandynawski spełnia wymaga osób, które cenią jakość, ekonomiczność oraz funkcjonalność.

(Zdjęcie: Kominek marki Nordpeis)

Zobacz także:

Kominki wolnostojące – kozy

Biokominki

Piece kominkowe

Kominki z płaszczem wodnym

Kominki gazowe

Kratki kominkowe

Możesz śledzić odpowiedzi poprzez Kanał RSS.

Zostaw komentarz

O Galerii Kominków

Nasza strona jest jedyną w swoim rodzaju galerią kominków, gdzie odnaleźć można zdjęcia przeróżnych aranżacji wnętrz wraz z kominkami. Dodatkowo nasi eksperci w prostych artykułach opisują wszelkiego rodzaju aspekty związane z kominkami, ich budową, funkcjonalnością oraz stroną estetyczną. Galeria kominków to miejsce przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą zbudować jeden z nich u siebie, albo po prostu pooglądać zdjęcia kominków.