Sonda

Czy posiadasz kominek?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Kratki kominkowe

Kratka to bardzo istotny element związany z domowym kominkiem, który spełnia wiele istotnych funkcji. Głównym celem w jakim montuje się kratki kominkowe jest nawiewanie ciepłego powietrza do pomieszczenia. Kratki kominkowe służą również do wywiewania powietrza wentylacyjnego.

Najczęściej możemy sterować ilością przepływające powietrza za pomogą gałki, która zmienia położenie żaluzji. Ponadto kratki przysłaniają otwory wentylacyjne, dzięki czemu wzrasta estetyka kominka i jego otoczenia, a ich znaczenie dekoracyjne jest niebagatelne.  Mogą również zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania kominka. Kratki zazwyczaj montuje się czopuchach kominków i ścianach.

Rynek oferuje wiele rodzajów kratek z różnych materiałów. Klienci do woli mogą wybierać spośród wielu wariantów kolorystycznych, jak również wymiarowych. Wysokiej jakości kratki kominkowe posiadają dobre właściwości antykorozyjne i mechaniczne. Proces technologiczny produkcji kratek powinien uwzględniać dużą odporność termiczną. Kratka ozdobna może nadać kominkowi dużo uroku i estetyki, dlatego warto poświęcić trochę czasu na jej właściwy dobór. Z całą pewnością styl kratki powinien uwzględniać styl kominka i pomieszczenia w jakim się znajduje.

(Na zdjęciu: kratka marki Parkanex)

Zobacz także:

Akcesoria kominkowe

Możesz śledzić odpowiedzi poprzez Kanał RSS.

Zostaw komentarz

O Galerii Kominków

Nasza strona jest jedyną w swoim rodzaju galerią kominków, gdzie odnaleźć można zdjęcia przeróżnych aranżacji wnętrz wraz z kominkami. Dodatkowo nasi eksperci w prostych artykułach opisują wszelkiego rodzaju aspekty związane z kominkami, ich budową, funkcjonalnością oraz stroną estetyczną. Galeria kominków to miejsce przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą zbudować jeden z nich u siebie, albo po prostu pooglądać zdjęcia kominków.